RPH 1 MINGGU Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa pagi

Slides:



Advertisements
Presentasi serupa
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
Advertisements

PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI BERMASALAH PEMBELAJARAN (PPKI)
BAHASA MALAYSIA- TAHUN 2
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
Taklimat RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL PENYEDIAAN REKOD
PENGURUSAN PANITIA.
STANDARD 4 Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc)
PENDEKATAN BERTEMA Bahan, aktiviti atau teknik dijadikan tema/konsep untuk pengajaran dan pembelajaran: - merentas mata pelajaran - berdasarkan pengalaman.
100% 10% 60% 90% 10% 20% D2 D3 D1 D4 Keberhasilan WAJARAN MARKAH PBPPP
Pembelajaran dan Pengajaran (PdP)
PENGURUSAN PANITIA.
KAJIAN TINDAKAN KERTAS CADANGAN Oleh En. Zamri Bin Abd. Aziz.
SELAMAT DATANG KURSUS ORIENTASI KSSR DSKP TAHUN (KSSR)
STRATEGI DAN PENDEKATAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN
KRP 3013 KURIKULUM & PENGAJARAN SEKOLAH RENDAH
DISEDIAKAN OLEH : NORDIANA BT MOHAMMED MOHAYADDIN KELAS : BM 4.11
PENDIDIKAN SENI VISUAL
KURSUS KELESTARIAN LINUS2.0 LITERASI BAHASA MALAYSIA TAHUN 1
BAHASA MELAYU TAHUN 7 (BCAT 1)
KOMPONEN PENGAJARAN BERASASKAN KAJIAN MASA DEPAN
i-wall Method & i-floor Method
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
KURIKULUM STANDARD SEKOLAH RENDAH
Disediakan oleh: Abdul Latif bin Ahmad IPG Kampus Tun Hussein Onn
FORMAT KERTAS SAINS UPSR 2016 Science 038 BY EN.P.NADARAJAN
STRATEGI PENGAJARAN KEMAHIRAN BERFIKIR (2)
EED 3217 EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
KURIKULUM STANDARD SEKOLAH RENDAH
KEMAHIRAN PEMIKIRAN SEJARAH (KPS) Penyebaran DSKP KSSR Tahun
CONTOH PENTAKSIRAN PUSAT MATEMATIK.
STANDARD SEKOLAH RENDAH
KAJIAN TEMPATAN APA ITU KERJA KURSUS
EDUP 3033 Murid dan Pembelajaran
Rancangan pengajaran harian
PSV3109 MULTIMEDIA KREATIF DALAM PENDIDIKAN SENI VISUAL
TRACKING SISTEM PENCAPAIAN AR1 2017
PENDIDIKAN SENI VISUAL
BENGKEL PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI DALAM PdP
Mata Pelajaran dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 2 Bestari
TAKLIMAT SISTEM PENTAKSIRAN BAHARU KEPADA JURULATIH UTAMA
EED 3217 EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK
PENAKSIRAN PEMBELAJARAN
PANDUAN PERKEMBANGAN PEMBELAJARAN MURID
PERSEDIAAN MENGAJAR Hari/ Tarikh: rabu / 20 Zulkaedah 1431-
OBJEKTIF PRINSIP KESIMPULAN JENIS-JENIS DEFINISI.
SELAMAT DATANG KURSUS ORIENTASI KSSR DSKP TAHUN (KSSR)
CIRI-CIRI PEMBENTUKAN KURIKULUM
Edup 3033 Murid dan pembelajaran
PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH JOHOR BAHRU
Sesi 3 : Tunjang Fizikal dan Estetika
Kaedah Penyelidikan BM
KEPELBAGAIAN PELAJAR (KPD 4033)
Kaedah Penyelidikan BM
MAJLIS PEPERIKSAAN MALAYSIA
PENGURUSAN SUMBER MODUL: Pembangunan Courseware Berasaskan Contoh
PAKEJ BUKU TEKS MATEMATIK TAHUN 1
CONTOH: LEMBARAN AKTIVTI
KANDUNGAN MODUL 1 Konsep PM 2 Langkah PM 3 Pelaksanaan PM.
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN ALAM SEKITAR
Elemen Pengajaran yang Baik
SUKATAN PELAJARAN STPM BAHARU
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO PELAKSANAAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
Bengkel Penarafan SSQS 2016
Matapelajaran bahasa malaysia tahun 3
STANDARD 4 Pembelajaran dan Pemudahcaraan
PELAN TINDAKAN PEMBESTARIAN NEGERI SELANGOR 2011
Pembelajaran Pembelajaran Masteri Masteri.
Transcript presentasi:

RPH 1 MINGGU Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 0800-0900pagi 16 01 Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 0800-0900pagi Kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku Modul Menggambar-Lukisan Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik 1.2 Aplikasi Seni 1.3 Ekspresi Kreatif   1.4 Apresiasi Seni Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat: 1. memahami dan menyatakan bahasa seni visual 2. menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj serta membuat apresiasi terhadap karya Aktiviti PdP 1. Murid memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think 2. Murid meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Murid menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai garisan, jalinan, warna dan bentuk serta prinsip kepelbagaian dan kesatuan. 4. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan 5. Murid membuat apresiasi hasil karya EMK 1 .Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2,EK3 dan EK5),TMK dan nilai murni BBB Peta Buih, Flash Kad dan Internet Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan. Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

RPH MINGGU PERTAMA Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa 01 1 Mata Pelajaran: Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.20 pagi Kelas: 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku Bidang Menggambar-Lukisan Standard Pembelajaran 1.1 Persepsi Estetik   1.2 Aplikasi Seni Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Memahami dan menyatakan bahasa seni Visual 2. Menyenarai dan mengaplikasikan pelbagai media, proses dan teknik secara kreatif 3. Menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj Aktiviti PdP 1. Memerihal bahasa seni visual menggunakan peta i-think 2. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik 3. Menganalisis dan memanipulasi idea dari pelbagai sumber kajian mengenai garisan, jalinan, warna dan bentuk serta prinsip kepelbagaian dan kesatuan. EMK 1.Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (EK1,EK2 dan EK3) TMK dan Nilai murni BBM Peta Buih, Flash Kad dan Internet Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan dua Standard Kandungan. Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang

RPH MINGGU KEDUA Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.20 18 01 Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa 8..00-9.20 Kelas 6 Cemerlang Tema dan Tajuk Alam Semula Jadi - Adik ku Bidang Menggambar - Lukisan Standard Pembelajaran   1.3 Ekspresi Kreatif 1.4 Apresiasi Seni Objektif Pembelajaran Diakhir pengajaran murid dapat: 1. Menghasilkan lukisan dengan gabungan teknik gosokan dan kolaj 2. Membuat apresiasi terhadap karya Aktiviti Pdp 1. Menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam menghasilkan karya lukisan 2. Membuat Apresiasi hasil karya EMK Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan (,EK3 dan EK5) TMK dan Nilai murni BBM Peta Buih, Flash Kad dan Internet Penilaian PdP Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti berdasarkan empat Standard Kandungan Refleksi 40 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 5 murid yang tidak mencapai Objekitif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pembentangan pada masa akan datang