PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI BERMASALAH PEMBELAJARAN (PPKI)

Slides:



Advertisements
Presentasi serupa
Seni Budaya Musik dan Unsur-unsurnya
Advertisements

REVIEW MATERI FORMATIF 1
Ciri-Ciri Organisasi:
Seni budaya musik dan unsur-unsurnya
Keunikan Lagu Nusantara
APRESEASI SENI BUDAYA.
Seni budaya XII IPA/IPS.
Kelas XII Semester 1 Guru Mapel: Deni Widi Arianto, S.Pd
Deria adalah pancaindera untuk
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
RPH 1 MINGGU Mata Pelajaran Pendidikan Seni Visual Masa pagi
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
FALSAFAH PENDIDIKAN KEBANGSAAN (FPK) DAN HURAIANNYA
Taklimat RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL PENYEDIAAN REKOD
KVKK SUKU KATA TERTUTUP
KURIKULUM PENDIDIKAN JASMANI
KAEDAH DAN TEKNIK PENGAJARAN KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR.
PENDIDIKAN KHAS MAS ‘ANI BINTI AHMAD L
Pemikiran Kritis & Kreatif Inovatif
PENDEKATAN BERTEMA Bahan, aktiviti atau teknik dijadikan tema/konsep untuk pengajaran dan pembelajaran: - merentas mata pelajaran - berdasarkan pengalaman.
PENGENALAN KOMSAS Pengajaran unsur sastera bermula pada 1987 (KBSM)
Kemahiran Generik Dalam Pengajaran Pembelajaran
a)INDUKSI SET/SET INDUKSI
INSTRUMEN PENTAKSIRAN PUSAT
KAJIAN TINDAKAN KERTAS CADANGAN Oleh En. Zamri Bin Abd. Aziz.
KAJIAN TINDAKAN SEJARAH. KAJIAN TINDAKAN SEJARAH.
EED 3211 PRINSIP PENGAJARAN BACAAN
PENTAKSIRAN LISAN BERASASKAN SEKOLAH (PLBS)
KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR
STRATEGI DAN PENDEKATAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL
KEMAHIRAN BERTUTUR OLEH : HABIBU MORSILI JPM.
PEMENTASAN SENI SPK2102 SENI DALAM PENDIDIKAN Oleh
TOLAK DALAM LINGKUNGAN 10
KURSUS KELESTARIAN LINUS2.0 LITERASI BAHASA MALAYSIA TAHUN 1
EED 3217 : EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK
i-wall Method & i-floor Method
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
Disediakan oleh: Abdul Latif bin Ahmad IPG Kampus Tun Hussein Onn
DSKP SEJARAH.
EED 3217 : EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK
Integrasi ICT Dalam Pengajaran Dan Pembelajaran Prasekolah
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
TOPIK 2: Kurikulum Pendidikan Kesihatan dalam KBSR
STANDARD SEKOLAH RENDAH
EDUP 3033 Murid dan Pembelajaran
Disediakan oleh: ABDUL LATIF BIN AHMAD IPG Kampus Tun Hussein Onn
Tajuk: Adat Perkahwinan Melayu
PERKEMBANGAN FIZIKAL & FISIOLOGIKAL (PERKEMBANGAN MOTOR)
Mata Pelajaran dan Kelas Bahasa Malaysia Tahun 2 Bestari
KEMAHIRAN LISAN Kemahiran lisan melibatkan dua komponen, iaitu kemahiran mendengar dan kemahiran bertutur. Kemahiran mendengar ialah kemahiran yang melibatkan.
PANDUAN PERKEMBANGAN PEMBELAJARAN MURID
OBJEKTIF PRINSIP KESIMPULAN JENIS-JENIS DEFINISI.
Tajuk: Ciri-ciri Haiwan
 abc APLIKASI TEORI KECERDASAN PELBAGAI DALAM
Pembentangan Akhir Kursus HHHC9601
CIRI-CIRI PEMBENTUKAN KURIKULUM
Edup 3033 Murid dan pembelajaran
Sesi 3 : Tunjang Fizikal dan Estetika
RAKAN PEMBACA 28/12/2018 Rakan Pembaca.
TOPIK 4 KURIKULUM PENDIDIKAN JASMANI
PENGENALAN Pelbagai kategori seperti Sindrom Down, Perkembangan Lewat, Autisme dan Hiperaktif terdapat di dalam program Pendidikan Khas Bermasalah Pembelajaran.
PENGENALAN KEPADA PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
PIM 3101: Pengenalan Kurikulum Pendidikan Islam Sekolah Rendah
MATLAMAT Kurikulum Seni Dalam Pendidikan ini digubal untuk melahirkan guru yang mempunyai pengetahuan dan kemahiran asas untuk meningkatkan aktiviti, inovasi.
PENGHUBUNGKAITAN PENGENALAN
AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO PELAKSANAAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
HUBUNGAN MATEMATIK KBSR DENGAN MATEMATIK PRASEKOLAH
Matapelajaran bahasa malaysia tahun 3
Unit 3 : Internet & Hubungannya Dengan Bahasa.
Transcript presentasi:

PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI BERMASALAH PEMBELAJARAN (PPKI) SEKOLAH KEBANGSAAN SULTAN YAHYA PETRA 1, 18000 KUALA KRAI, KELANTAN. ISHAK BIN HAMAT D 26591

Mempunyai pengetahuan dan kefahaman tentang muzik OBJEKTIF Komponen Pendidikan Muzik membolehkan murid: i. Mengembangkan bakat dan minat dalam bidang nyanyian, tarian dan lakonan ii. Mengamalkan semangat kerjasama dan berdisiplin dalam kumpulan iii. Mahir menggunakan alatan muzik iv. Melakukan gerakan mengikut rentak lagu v. Mengenal lagu berdasarkan melodinya vi. Mengawal koordinasi anggota badan vii. Melakon dan menghayati pelbagai watak viii. Membaca dialog dengan baik BAND PERNYATAAN STANDARD 1 Mengetahui asas muzik 2 Mempunyai pengetahuan dan kefahaman tentang muzik 3 Menguasai pengetahuan dan kemahiran serta mengaplikasikannya dalam aktiviti muzikal dengan betul 4 Menguasai pengetahuan dan kemahiran serta mengaplikasikannya dalam aktiviti muzikal dengan betul serta mengamalkan nilai sahsiah

TAJUK: Persepsi Muzik BAND DESKRIPTOR 1 Menyatakan corak irama dan mud lagu dengan bimbingan 2 Menyatakan corak irama dan mud lagu tanpa bimbingan 3 Menepuk lagu yang di dengar dengan betul mengikut:  tekanan detik pertama dan ketiga  tempo cepat dan tempo lambat Menghasilkan bunyi lanjut dan bunyi tidak lanjut dengan betul Mengajuk bunyi yang di dengar dengan betul mengikut:  pic rendah dan pic tinggi  dinamik lembut (p) dan dinamik kuat (f) 4 Menepuk lagu dengan teknik yang betul, tepat dan kreatif

TAJUK: Pengalaman Nyanyian BAND DESKRIPTOR 1 Menyanyi dengan teknik pernafasan, postur badan, sebutan yang jelas serta ekspresi yang sesuai dengan bimbingan 2 serta ekspresi yang sesuai tanpa bimbingan 3 serta ekspresi yang sesuai dengan betul 4 serta ekspresi yang sesuai mengikut pic, tempo dan dinamik dengan betul tepat dan kreatif TAJUK: Pengalaman Muzikal i. Meneroka bunyi BAND DESKRIPTOR 1 Mengaplikasikan bunyi yang di dengar dengan bimbingan 2 Mengaplikasikan bunyi yang di dengar tanpa bimbingan 3 Mengaplikasikan bunyi yang di dengar dengan betul 4 Mengaplikasikan bunyi yang di dengar dengan betul dan kreatif

TAJUK: Pengalaman Muzikal ii. Mengenal dan memainkan alat perkusi BAND DESKRIPTOR 1 Menamakan alat perkusi dan alat muzik dengan bimbingan 2 Memegang dan memainkan alat perkusi secara bebas tanpa bimbingan 3 Memegang dan memainkan alat perkusi dengan teknik yang betul 4 Memainkan alat perkusi mengikut corak irama dengan betul dan kreatif TAJUK: Apresiasi dan estetika seni muzik BAND DESKRIPTOR 1 Menyatakan perasaan mengikut lagu yang di dengar dengan bimbingan 2 Melakukan gerakan mengikut lirik lagu dan irama dengan bimbingan 3 Melakukan gerakan mengikut lirik lagu dan irama tanpa bimbingan 4 Melakukan persembahan dengan betul dan kreatif