AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO PELAKSANAAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)

Slides:



Advertisements
Presentasi serupa
PENGGUNAAN TEKNOLOGI MAKLUMAT DAN KOMUNIKASI (ICT) DALAM PENGAJARAN & PEMBELAJARAN Disediakan oleh: Shahwiran Shahrany / TESL K1.2.
Advertisements

PENGENALAN KAJIAN TINDAKAN
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
KURIKULUM PENDIDIKAN JASMANI
STANDARD 4 Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc)
Pemikiran Kritis & Kreatif Inovatif
Pembelajaran dan Pengajaran (PdP)
PROGRAM KOMUNITI PEMBELAJARAN PROFESIONAL (PLC)
Rancangan Orientasi Sekolah (ROS), Fakulti Pendidikan Teknikal & Vokasional, UTHM Sem 2 – Sesi 2016/2017 Dr. Azman Bin Hasan.
ANUGERAH INOVASI PEMBELANJARAN DAN PENGAJARAN NEGERI JOHOR
PENCERAPAN KLINIKAL.
EKSPOSITORI KARANGAN EKSPOSITORI.
PENTAKSIRAN LISAN BERASASKAN SEKOLAH (PLBS)
Pembelajaran Secara Kontekstual
KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR
STRATEGI DAN PENDEKATAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN
INOVASI.
CONTOH RANCANGAN MENGAJAR SECARA KOPERATIF
TAKLIMAT KURSUS GURU PKJR TAHUN 2 &
LAWATAN/KEMBARA SEJARAH
Pengajaran Berasaskan Kajian Masa Depan
SEKTOR PENGURUSAN AKADEMIK.
EED 3217 (EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK)
Disediakan oleh: Abdul Latif bin Ahmad IPG Kampus Tun Hussein Onn
3. Reka Bentuk Kurikulum Konsep Reka Bentuk Kurikulum
Guru kreatif Menguruskan P & P Secara Sistematik & Berkesan
FORMAT KERTAS SAINS UPSR 2016 Science 038 BY EN.P.NADARAJAN
PENGAJARAN MIKRO DAN PENILAIAN
KOMUNIKASI INTERPERSONAL
KURIKULUM STANDARD SEKOLAH RENDAH
Integrasi ICT Dalam Pengajaran Dan Pembelajaran Prasekolah
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
Sesi 5 Sains Pembelajaran dan Konstruktivisme
UNIVERSITI UTARA MALAYSIA
KURSUS PEMANTAPAN PEDAGOGI GURU MATEMATIK SEKOLAH MENENGAH 2015
MODUL 7 KAUNSELING.
EDUP 3033 Murid dan Pembelajaran
EDUP3033 MURID DAN PEMBELAJARAN
TOPIK 8 KRITERIA PEMILIHAN AKTIVITI PENDIDIKAN JASMANI
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI DALAM PdP
KURSUS ORIENTASI DSKP TAHUN 4
KEMAHIRAN LISAN Kemahiran lisan melibatkan dua komponen, iaitu kemahiran mendengar dan kemahiran bertutur. Kemahiran mendengar ialah kemahiran yang melibatkan.
Interaksi Dalam Bilik Darjah
TOPIK 7 PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
PENAKSIRAN PEMBELAJARAN
PANDUAN PERKEMBANGAN PEMBELAJARAN MURID
EED 3217 (EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK)
OBJEKTIF PRINSIP KESIMPULAN JENIS-JENIS DEFINISI.
TEKNOLOGI DALAM PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
 abc APLIKASI TEORI KECERDASAN PELBAGAI DALAM
TAJUK : PENYELIAAN DAN BIMBINGAN MOTIVASI
PENTAKSIRAN LISAN BERASASKAN SEKOLAH (PLBS)
Edup 3033 Murid dan pembelajaran
EED 3217 (EKSPRESI KREATIVITI KANAK-KANAK)
Skop Perbincangan Fenomena perisian kursus bahasa Melayu.
KEPELBAGAIAN PELAJAR (KPD 4033)
KURSUS ORIENTASI DSKP TAHUN 4
KURSUS LATIHAN DALAM PERKHIDMATAN (SEJARAH SEKOLAH RENDAH ) 2016
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN ALAM SEKITAR
Kurikulum tersirat.
PENGHUBUNGKAITAN PENGENALAN
Elemen Pengajaran yang Baik
Komuniti Pembelajaran Profesional PLC: VIDEO CRITIQUE
NOOR HIDAYAH BT ABDUL KARIM M
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21) Bahagian Pengurusan Sekolah Harian
STANDARD 4 Pembelajaran dan Pemudahcaraan
Institut Pendidikan Guru Kampus Tuanku Bainun
FCE 3204 Kemahiran Berfikir
Pertimbangan Pedagogi
Transcript presentasi:

AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO PELAKSANAAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21) KEMENTERIAN PENDIDIKAN MALAYSIA AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO PELAKSANAAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21) GURU MENGGUNAKAN PANDUAN PELAKSANAAN PENGAPLIKASIAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21) Bahagian Pengurusan Sekolah Harian

Senario Dalam Bilik Darjah : Guru Tidak Membimbing Dan Mendorong Murid KOMUNIKASI TIDAK BERKESAN Perbincangan/pembentangan murid tidak jelas, tidak lancar dan tidak dapat difahami oleh rakan-rakan. Murid tidak menghadap/memandang rakan-rakan semasa memberi penerangan. Murid tidak menggunakan laras bahasa yang standard dan mudah difahami. Murid tidak menggunakan bahasa badan yang sesuai semasa berbincang/menyampaikan pendapat/membentang. Murid tidak menyatakan idea utama yang hendak disampaikan secara jelas dan tersusun. Murid tidak dapat menyampaikan maklumat yang jelas dan sesuai dengan kumpulan sasaran berdasarkan situasi. Murid tidak bersedia dengan jawapan dan soalan yang akan ditanya semasa penyampaian

Senario Dalam Bilik Darjah : Guru Tidak Membimbing Dan Mendorong Murid KOLABORATIF TIDAK BERKESAN Murid tidak mendengar dan mencelah semasa rakan memberi pendapat. Murid tidak memberi maklum balas terhadap idea murid lain secara rasional. Murid tidak menghargai pandangan orang lain. Murid tidak berupaya memberi hujah dan justifikasi dengan berhemah terhadap rakan yang berbeza pendapat. Murid tidak bersepakat bagi membuat keputusan secara kolektif. Tiada hubungan yang positif dalam kalangan murid dan mereka tidak selesa bekerja dalam kumpulan Peranan dan tanggungjawab setiap ahli kumpulan tidak jelas.

Senario Dalam Bilik Darjah : Guru Tidak Membimbing Dan Mendorong Murid TIDAK BERLAKU PEMIKIRAN KRITIS Murid tidak dapat mengaitkan pengetahuan sedia ada dan dengan mata pelajaran lain. Murid tidak mengakses maklumat daripada pelbagai sumber dan tiada bahan rangsangan disediakan. Murid tidak mengaplikasi kaedah mencari maklumat secara berstruktur. Murid tidak meneroka ilmu secara latih amal (hands-on) untuk mendapatkan maklumat. Murid tidak menganalisis maklumat yang diperoleh untuk membuat keputusan. Murid gagal memberi justifikasi dengan mengemukakan sebab dan akibat. Murid tidak berkongsi idea dan pendapat antara satu sama lain. Murid menyangkal pendapat orang lain secara tidak logik dan tidak berhemah

Senario Dalam Bilik Darjah : Guru Tidak Membimbing Dan Mendorong Murid TIDAK WUJUD KREATIVITI Tiada ruang dan peluang kepada murid untuk mengemukakan idea tanpa membataskan dari sudut betul atau salah. Murid tidak didedahkan dengan kaedah penyoalan yang mencabar dan bersesuaian dengan situasi bagi mencungkil idea. Murid tiada peluang dan kebebasan untuk menghasilkan atau menyelesaikan masalah mengikut cara mereka dalam konteks kandungan isi pembelajaran. Murid tidak berani mencuba laksanakan sesuatu tugasan sehingga berjaya. Murid tidak meneroka pandangan yang berbeza serta mencari sebab atau penjelasan tentang cadangan penghasilan sesuatu idea / produk baharu. Tiada peluang kepada murid untuk mengemukakan idea sendiri dan berimaginasi dalam merancang sesuatu tugasan/projek. Tiada penghargaan dan pengiktirafan penghasilan projek atau tugasan yang kreatif.