PENGAJARAN MIKRO.

Slides:



Advertisements
Presentasi serupa
KETERAMPILAN MENJELASKAN
Advertisements

KETERAMPILAN DASAR MENGAJAR
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
Teknik Menyoal Aras Tinggi
MODEL-MODEL PENGAJARAN
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
SUKATAN PELAJARAN STPM BAHARU 922 KESUSASTERAAN MELAYU KOMUNIKATIF
PENGURUSAN PANITIA.
KURIKULUM PENDIDIKAN JASMANI
Kesan Penggunaan Peta Minda Interaktif dalam Penulisan Cerita
a)INDUKSI SET/SET INDUKSI
PENGUCAPAN AWAM ZAMRI AMINUDDIN.
MODEL-MODEL PENGAJARAN
PENGURUSAN PANITIA.
TEORI-TEORI PEMBELAJARAN
PENCERAPAN KLINIKAL.
KAJIAN TINDAKAN SEJARAH. KAJIAN TINDAKAN SEJARAH.
PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU
RANCANGAN PENGAJARAN PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN
STRATEGI DAN PENDEKATAN PENGAJARAN & PEMBELAJARAN
CONTOH RANCANGAN MENGAJAR SECARA KOPERATIF
TAKLIMAT KURSUS GURU PKJR TAHUN 2 &
KAJIAN TINDAKAN MEMBINA KABEL RANGKAIAN BERASASKAN HUKUM ALAM OLEH
KURSUS KELESTARIAN LINUS2.0 LITERASI BAHASA MALAYSIA TAHUN 1
KULIAH BBM 3410: BAHASA DALAM MULTIMEDIA PERTEMUAN KEDUA 12 MEI 2018
Disediakan oleh: Abdul Latif bin Ahmad IPG Kampus Tun Hussein Onn
Guru kreatif Menguruskan P & P Secara Sistematik & Berkesan
FORMAT KERTAS SAINS UPSR 2016 Science 038 BY EN.P.NADARAJAN
PENGAJARAN MIKRO DAN PENILAIAN
EDU 3105 TEKNOLOGI DALAM PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
EDU 3105 BAB 4 Perancangan, Pemilihan, Penghasilan dan Penilaian
STRATEGI PENGAJARAN KEMAHIRAN BERFIKIR (2)
Integrasi ICT Dalam Pengajaran Dan Pembelajaran Prasekolah
Pendekatan Strategi, Kaedah, dan Teknik
TAKLIMAT PERSEDIAAN PERANCANGAN TAHUN 2011.
KURSUS PEMANTAPAN PEDAGOGI GURU MATEMATIK SEKOLAH MENENGAH 2015
5. Pelaksanaan Kurikulum Dalam Bilik Darjah/Pengajaran
Sesi 6 TEORI KOGNITIF DALAM PEMBELAJARAN
BAHASA MELAYU TAHUN 3 Tajuk: Negeri Melaka
MELALUI PEMBELAJARAN KOPERATIF Cikgu Ariyanti Sukaimi
Penyajian Tulisan Menulis merupakan satu ketrampilan berbahasa yang digunakan dalam komunikasi secara tidak langsung atau komunikasi tanpa bersemuka.
Topik 8 : Kemahiran Berfikir ? ? .
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI DALAM PdP
PdP Abad 21.
KALAISELVAN A/L PATCHEYAPAN
KEMAHIRAN PROSES SAINS
Interaksi Dalam Bilik Darjah
TOPIK 7 PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI
PENAKSIRAN PEMBELAJARAN
Tajuk: Ciri-ciri Haiwan
PENGGUNAAN BAHAN-BAHAN 2D DAN 3D.
 abc APLIKASI TEORI KECERDASAN PELBAGAI DALAM
TAJUK : PENYELIAAN DAN BIMBINGAN MOTIVASI
Edup 3033 Murid dan pembelajaran
OLEH : NUR HAMIZAH BINTI A. HAMID NUR AMIRAH BINTI LIAKAT ALI KHAN
Skop Perbincangan Fenomena perisian kursus bahasa Melayu.
KEPELBAGAIAN PELAJAR (KPD 4033)
MATAPELAJARAN SEJARAH ROHANI BINTI MAT SALLEH
KURSUS LATIHAN DALAM PERKHIDMATAN (SEJARAH SEKOLAH RENDAH ) 2016
KETERAMPILAN DASAR MENGAJAR
SKPM STANDARD 4 SKPM 2010 PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN LADAP oleh: En
Kajian Tabiat Membaca oleh Perpustakaan Negara 1996 mendapati
M14 JENIS-JENIS MOTIVASI DLM B2
Elemen Pengajaran yang Baik
Komuniti Pembelajaran Profesional PLC: VIDEO CRITIQUE
NOOR HIDAYAH BT ABDUL KARIM M
AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO PELAKSANAAN PEMBELAJARAN ABAD KE-21 (PAK21)
HUBUNGAN MATEMATIK KBSR DENGAN MATEMATIK PRASEKOLAH
Institut Pendidikan Guru Kampus Tuanku Bainun
Pertimbangan Pedagogi
Transcript presentasi:

PENGAJARAN MIKRO

Memecahkan kemahiran pengajaran kepada beberapa kemahiran kecil KONSEP Tiap-tiap kemahiran di bahagikan kepada beberapa komponen * Pengajaran terhad kepada satu kemahiran * Jangkamasa pengajaran 5-10 minit * Bilangan murid 5-10 orang * Kesulitan pengurusan bilik darjah minima

AKTIVITI PENGAJARAN MIKRO MEMBERI ARAHAN KRITIKAN AKHIR PENYELARASAN KESELURUHAN KLINIKAL PENGAJARAN PENGAJARAN ULANGAN MAKLUMAT BALIK

DEFINISI PENGAJARAN MIKRO Teknik Pengajaran yang dipermudahkan dari segi skop dan organisasi untuk mengajar sesuatu kemahiran

OBJEKTIF Latihan amali dalam mikro Menguasai kemahiran mengajar Menilai kecekapan guru Mengenalpasti kelemahan dan kekuatan Membuat refleksi Meningkatkan keyakinan diri

CIRI PENGAJARAN MIKRO Saiz kelas kecil Bilangan murid (5 - 10 orang) Bukan murid sebenar

CARA PELAKSANAAN Masa singkat (5 hingga 10 minit) Kemahiran - satu kemahiran Tempat - makmal atau kelas kecil Teknik - Simulasi Keberkesanan - rakaman video

KEBAIKAN Pra pengajaran sebenar Menambah keyakinan diri Menguasai kemahiran Meningkatkan mutu pengajaran Menggalakkan kerjasama Mengurangkan kesilapan

SET INDUKSI MENERANG/ MENJELAS PENUTUP Kemahiran-kemahiran PengajaranMikro PENEGUHAN VARIASI BBM / BBB MENYOAL PAPAN TULIS

SET INDUKSI PENGENALAN KOMPONEN

PENGENALAN CARA GURU MEMPERKENALKAN SUATU PELAJARAN PERMULAAN PROSES PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN MEMBINA ALIRAN FIKIRAN MINAT, BERI TUMPUAN KEPADA PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Menarik Perhatian * menggunakan deria dan BBM * Mengubah corak interaksi 2. Mewujudkan Motivasi * Melalui kemesraan * merangsang naluri ingin tahu * membawa unsur menghairankan 4. Membuat Perkaitan * Membuat banding beza * dengan pengetahuan sedia ada * dengan peristiwa minat murid KOMPONEN 3. Menstruktur * menyatakan had tugasan * menyatakan tujuan tugas * mencadangkan cara menjalankan tugas

PENYOALAN Bentuk soalan jelas Sebaran Fokus Alih Hala Hentian CIRI-CIRI UTAMA Bentuk soalan jelas Sebaran Fokus Alih Hala Hentian Layanan Jawapan

PENEGUHAN Lisan Sentuhan Aktiviti Gerak geri Dampingan Ganjaran

VARIASI RANGSANGAN Pergerakan Tumpuan Perhatian Gerak geri Pancaindera Suara Aktiviti Murid Ragam Interaksi

KEMAHIRAN MENERANG Arah Permulaan Kemahiran Ilustrasi Penyusunan Idea Penutup

PENGGUNAAN PAPAN TULIS Kejelasan Penonjolan Susunan Teknik Persembahan

Penggunaan BBM Arahan Kesempurnaan BBM Pengendalian Memikat Perhatian Perancangan Sebelum Mengajar Arahan Kesempurnaan BBM Pengendalian Memikat Perhatian Perhatian

KEMAHIRAN PENUTUP Perkaitan Kognitif Perkaitan Sosial Menimbulkan Motivasi